09151083963

آموزش کاشت زعفران در گلدان یا جعبه

تا به حال به آموزش کاشت زعفران در گلدان و یا جعبه در منزل فکر کرده اید؟ شاید هم فکر کرده اید که برای کاشت زعفران باید حتما یک زمین و یا مزرعه داشته باشید و کاشت آن در منزل و در گلدان و جعبه ممکن نیست !!! اما جالب است بدانید شما هم می توانید د‌ر خانه و آپارتمان خود‌تان در گلدان و جعبه زعفران بکارید‌ و نتیجه خوبی بگیرید.

آموزش کاشت زعفران در گلدان

آموزش کاشت زعفران در گلدان

از آنجا که زعفران گیاهی کم آب است و امکانات و تجهیزات زیادی لازم ندارد، می توان در منزل هم شرایط آن را فراهم کرده و کشت دهید. توجه به زمان کاشت، قرار دادن گلدانها در محل مناسب و نحوه آبیاری ضروری است. برای آشنایی با نحوه کاشت زعفران در خانه و در گلدان با عمو زعفرونی همراه شوید.

مراحل آموزش کاشت زعفران در گلدان و جعبه

 • ابتدا یک گلدان یا جعبه مناسب برای کاشت پیاز زعفران انتخاب کنید بهتر است که گلدان از جنس سفالی و تقریبا بزرگ و دارای سوراخ های تعبیه شده در ته گلدان برای زهکش باشد.
 • خاک مناسب : داخل گلدان و یا جعبه مورد نظر خود را با خاک مناسب که مخلوطی از خاک باغچه به همراه مقداری کود پوسیده دامی یا ورمی کمپوست پر نمایید.
 • کاشت پیاز زعفران: حال گلد‌ان خود را به پنج قسمت مساوی ، تقسیم نموده و د‌ر هر قسمت، حد‌ود‌ پنج پیاز با عمق ۱۵سانتی‌متر بکارید.
 • در مرحله بعد پیازهای زعفران را رو به سمت بالا با فاصله ۳ سانتیمتر از هر طرف بچینید.
 • توصیه: جهت داشتن نتیجه بهتر سعی کنید پیازهای زعفران را به فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر در گلدان و یا جعبه گذاشته و حداقل ۱۰ سانتی متر روی آن خاک بریزید.

برای کاشت زعفران در منزل این نکته ها رو مد نظر داشته باشید

 • گیاه زعفران به آب زیاد احتیاج ندارد در نتیجه حتما در فاصله دو آبیاری خاک را خشک نگهدارید. همچنین بعد از پایان عمر برگهای گیاه زعفران، آبیاری آن را قطع کنید.
 • گیاه زعفران نیاز به نور کامل و کافی دارد.
 • از زمان کاشت پیازهای زعفران تا قبل از اولین آبیاری ، گلدان یا جعبه را در مکان خنک و کم نوری قرار دهید اما حواستان باشد بعد از آبیاری، گلدان و جعبه ها را در زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید.
 • در تابستان گلدان و جعبه ها را به مکان خنک تر و کم نور منتقل کرده و دوباره با آبیاری مهرماه در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید.
 • گل های روییده شده را سعی کنید سریع برداشت کنید زیرا بعد از ۳ الی ۴ روز پژمرده می شوند.
 • حواستان باشد که ممکن است خورده شدن برگ‌ها یا پیاز و ریشه به وسیله آفت‌ها و یا جانورانی مانند جانورانی مانند خرگوش‌ها و موش خرما اتفاق بیفتد. برای مبارزه با اینگونه آفات می‌توانید از سموم سیستمیک مخصوص هر آفت و یا اسپری‌ها و سموم بازدارنده‌ برای جانوران مختلف استفاده کنید.

با این روش می توانید زعفران ارگانیک برداشت نمایید و نیاز خود را تامین نمایید و دیگری نیازی به خرید زعفران نداشته باشید

اگر ترجیح میدهید زعفران را بصورت آماده تهیه کنید جهت خرید زعفران اصل می توانید به فروشگاه عمو زعفرونی مراجعه و زعفران خود را تهیه کنید

اشتراک در تلگرام

اگه برای سفارش یا نحوه استفاده از زعفران سوالی داشتید، از طریق آیدی زیر با ما در ارتباط باشید.

لینک کانال ما : https://telegram.me/amoozaferooni

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن

نماد
ساماندهی
logo-samandehi