09151083963

تاثیر زعفران در درمان آلزایمر

بیماری آلزایمر به عنوان یکی از شایع ترین علل زوال عقل به شمار می آید . این بیماری برای خود بیمار، اطرافیان و وابستگان او و حتی جامعه بار اجتماعی، اقتصادی و روانی و مسئولیت زیادی را به بار می آورد. یکی از علامت های بسیار واضح و مشخص این بیماری ، اختلال در عملکرد حافظه و به یاد آوردن مسائل گوناگون روزمره است که با افزایش سن این بیماری شیوع آن بیشتر و پیشرفته تر خواهد شد. تاثیر زعفران در درمان آلزایمر

تاثیر زعفران در درمان آلزایمر

تاثیر زعفران در درمان آلزایمر

تاثیر زعفران در درمان آلزایمر

  • اختلال در گفتار
  • مشکلات رفتاری
  • بی قراری
  • افسردگی
  • روان پریشی
  • و ناتوانی در تشخیص مکان و زمان

از دیگر علائم این بیماری است .
در این مقاله قصد داریم تا نقش زعفران را در درمان و کنترل بیماری آلزایمر بررسی کنیم.

تاثیر و نقش زعفران در کنترل و درمان آلزایمر

تاثیر زعفران به عنوان یک ماده ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی به اثبات رسیده است و نتایج پژوهش های مختلف در این زمینه حاکی از این است که زعفران در درمان و کنترل آلزایمر و اختلالات روانی به اندازه داروهای رایج شیمیایی در زمینه آلزایمر موثر و مفید است. آنتی اکسیدان بسیار زیاد موجود در زعفران که به دلیل وجود ماده شیمیایی کروسین است در درمان آلزایمر و بهبود حافظه در سالمندان و همچنین پیشگیری و کنترل سرطان، درمان اختلالات جنسی، کنترل و تنظیم قند خون موثر است. کروسین موجود در زعفران مانع از تجمع پلاک‌های پیری و در نتیجه کاهش مرگ سلول‌های مغزی می‌شود.

  • در بیماران مبتلا به آلزایمر احتمال ابتلا به افسردگی نیز بسیار زیاد است که در نتیجه با مصرف زعفران به شکل دارو و به طور مستمر هم می توان مانع پیشرفت آلزایمر شد و هم از پیشرفت افسردگی در این بیماران پیشگیری کرد.
  • در حال حاضر، آلزایمر یک بیماری غیر قابل درمان است زیرا جایگزینی و جوان سازی سلول های مرده هنوز نیازمند تحقیقات و پژوهش های بیشتری است. کاهش سطح سروتونین در مغز ، میزان ابتلا به بیماری آلزایمر را تشدید می کند و حال آنکه زعفران با افزایش فعالیت سروتونین در مغز مانع از بروز آلزایمر می شود.
  • زعفران دارای توانایی های درمانی بسیار بالایی است و می تواند از کاهش یادگیری و توانایی های مغز، ضعف حافظه و آسیب های ناشی از استرس مزمن پیشگیری کند و مانند یک محافظ برای سلول های عصبی عمل کند. زعفران توانایی درمان بیماری آلزایمر را دقیقا در مقایسه با درمان دارویی دونپزیل را دارد و از آنجا که یک داروی طبیعی است و عوارض جانبی کمتری دارد مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

تذکر: اگر قصد استفاده از زعفران به شکل مستمر و دارویی را دارید حتما با مشورت پزشک خود استفاده کنید چرا که مصرف بیش از حد و خودسرانه آن موجب مسمومیت های شدید وجبران ناپذیری می شود.

فروشگاه اینترنتی زعفران

خرید زعفران

اشتراک در تلگرام

اگه برای سفارش یا نحوه استفاده از زعفران سوالی داشتید، از طریق آیدی زیر با ما در ارتباط باشید.

لینک کانال ما : https://telegram.me/amoozaferooni

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن

نماد
ساماندهی
logo-samandehi