09151083963

تفاوت نبات با قند و شکر

نبات از قدیم الایام در سبد غذایی خانواده های ایرانی بوده و هست و امروزه به شکل های مختلف و در طعم های متنوع در بازار موجود است. حتما شما هم درباره نبات و خواص های متعدد آن زیاد شنیده اید و به کرات هم از آن استفاده کرده اید و به همین علت است که امروزه نبات به عنوان یک ماده غذایی دارویی و درمانی شناخته شده است. اما تا به حال چیزی درباره تفاوت نبات با قند و شکر شنیده اید؟

تفاوت نبات با قند و شکر

تفاوت نبات با قند و شکر

تفاوت نبات با قند و شکر در چیست؟

مراحل تولید نبات زعفرانی و مواد اولیه تشکیل دهنده آن که شکر است بر خواص و کیفیت آن تاثیرگذار است.

  • ماده اولیه در شکر، قند و نبات یکسان است ولی مراحل تولید نبات و کریستال‌هایی که در مراحل تهیه آن ایجاد می‌شود نبات را از نظر ظاهری و نوع کریستال‌ها و خواص با قند و شکر متفاوت می کند.
  • خواص غذایی قند و شکر با نبات هم به دلیل همین متفاوت بودن تولید نبات است و باعث می شود که نبات طبع گرمی داشته باشد در حالی که قند و شکر این طبع گرم را ندارد.
  • از حل شدن بلورهای کوچک قند ساکارز یا همان شکر در آب در تهیه نبات استفاده می شود. و علت نخ داشتن در وسط نبات ها به دلیل این است که این بلورهای تشکیل شده در اطراف نخ معلق شده و به هم چسبیده و شکل نبات پیدا کنند. فرآیند تهیه نبات نسبتا طولانی است که این امر سبب می‌گردد بلورهای ساکارز در نبات درشت و شفاف باشند.
  • نبات طبیعت گرمی دارد و باعث شده که در درمان دل درد و نفخ استفاده شود در حالی که قند و شکر اصلا این خواص را ندارد . برای همین در طب سنتی پیشنهاد داده می شود که به جای استفاده از قند و شکر در هنگام نوشیدن چای و دمنوش‌ها از نبات استفاده کنیم .

توجه داشته باشید که با وجود خواص درمانی که طب سنتی برای نبات بیان می کند و در عمل هم این خواص ثابت شده است نبايد بيش از مقدار معمول از نبات استفاده کرد چرا که تفاوتي بين قند و شکر و نبات به لحاظ میزان قند وجود ندارد و برای افراد دیابتی مصرف بیش از حد آن توصیه نمی شود.

جهت خرید اینترنتی نبات زعفرانی می توانید به فروشگاه عمو زعفرونی مراجعه کنید .

خرید زعفران

خرید نبات

اشتراک در تلگرام

اگه برای سفارش یا نحوه استفاده از زعفران سوالی داشتید، از طریق آیدی زیر با ما در ارتباط باشید.

لینک کانال ما : https://telegram.me/amoozaferooni

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن

نماد
ساماندهی
logo-samandehi