09151083963

خواص نبات در درمان سرماخوردگی

نبات علاوه بر یک چاشنی شیرین کننده چای ها و دمنوش های مختلف برای مصارف درمانی نیز استفاده می شود به خصوص که برای رفع نفخ و دل درد و دل پیچه قبل از مراجعه به دکتر بسیاری از افراد ابتدا یک نبات داغ می خورند و اگر درد تسکین پیدا نکرد سپس راههای دیگر یا مراجعه به پزشک را انتخاب می کنند. نبات مانند گذشته نیست بلکه در انواع مختلف با رنگ و طعم‌های متفاوت در بازار وجود دارد و ؛ از شاخه نبات که زیبایی بخش سفره‌های عقد است گرفته تا نبات چوبی هل دار و زنجبیلی، نبات دندانه دار، نبات مخلوط، پودر نبات و … ( انواع مختلف نبات را حتما مطالعه کنید). که همه این‌ها در اندازه و رنگ‌های مختلف مثل نبات سفید، نبات قهوه ای و نبات زردو مطابق با انواع سلیقه ها در بازار موجود است. خواص نبات در درمان سرماخوردگی بسیار موثر می باشد .

خواص نبات در درمان سرماخوردگی

خواص نبات در درمان سرماخوردگی

خواص نبات در درمان سرماخوردگی

  • یکی از خواص درمانی که نبات دارد این است که در درمان سرماخوردگی به خصوص اگر همراه با سرفه های خلط دار باشد بسیار مفید و موثر است. یک چای نبات داغ مخصوصا نبات زعفرانی می‌تواند سرفه های مکرر و عفونت های ویروسی گلو ناشی از ویروس سرماخوردگی را التیام دهد.
  • همچنین در طب سنتی توصیه شده است که مکیدن یک تکه نبات باعث قطع شدن و یا کم شدن سرفه و برطرف شدن خلط سینه و گرفتگی صدا می‌شود.
  • نبات چون خاصیت نرم کردن و تسکین گلو درد و خارج کردن خلط سینه را دارد می تواند در کنار سایر داروهای سرماخوردگی مفید باشد.
  • به طور کلی توصیه می شود که در هنگام بروز سرما خوردگی از نبات نیز در کنار سایر درمان ها و مراجعه به پزشک جهت تشخیص و تکمیل درمان استفاده شود.

نکته : مصرف قند، شکر و نبات به میزان زیاد برای افراد دیابتی و کسانی که مشکل فشار خون دارند، مضر است.

چند نکته مهم درباره خرید نبات

  1. هنگام خرید نبات های بسته بندی به تاریخ تولید و مجوز بهداشت آن توجه کنید و از برندهای مطمئن خرید کنید.
  2. در خرید اینترنتی نبات های زعفرانی دقت کنید که حاوی رنگ های شیمیایی و غیرمجاز و غیر خوراکی نباشند.
  3. شاخصه اصلی یک نبات با کیفیت این است که بلورهای آن شفاف و درشت بوده و دارای قطر و ضخامت کمی باشند و فاقد جوهر قند باشد.
  4. نبات های بی نام نشان و غیر بهداشتی که در شرایط بدی هم نگهداری شده اند آلوده به گرد و غبار و حشرات مختلف بوده و برای مصرف مناسب نیستند پس از خرید آنها خودداری کنید.
  5. سعی کنید به جاهای نبات با نی های پلاستیکی، نبات چوب دار انتخاب کنید زیرا نی های پلاستیکی غالبا غیربهداشتی است و هنگام تماس با نوشیدنی های داغ واکنش شیمیایی انجام داده و می تواند برای سلامت عمومی بدن مضر باشد.

 

خرید زعفران

زعفران

خرید نبات گیاهی

 

اشتراک در تلگرام

اگه برای سفارش یا نحوه استفاده از زعفران سوالی داشتید، از طریق آیدی زیر با ما در ارتباط باشید.

لینک کانال ما : https://telegram.me/amoozaferooni

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن

نماد
ساماندهی
logo-samandehi