09151083963

زعفران سرگل چیست؟

زعفران سرگل ؛ زعفران جزو گیاهان و ادویه هایی است که شهرت جهانی دارد و نزد همگان محبوبیت زیادی دارد. زعفران در جنوب غربی آسیا و هچنین در جنوب اروپا یافت می شود و دارای قسمت های متنوعی است که از هر کدام آنها می توان استفاده کرد و دارای خواصی است. یکی از قسمت های مهم آن کلاله نارنجی رنگ است که جزو مهمترین اجزای ساختاری آن میباشد.

زعفران سرگل

از ویژگی های بارز و ساختاری کلاله (سرگل زعفران) وجود املاح معدنی ، رنگ بسیار زیبا و طبیعی آن و هچنین چربی آن است. اسانسی در زعفران وجود دارد که عطر و بوی خاصی به غذا می بخشد که به خاطر ماده ای به نام سافرانال می باشد. ترکیب ارگانیک و منحصربفرد زعفران، آن را تبدیل به یک افزودنی ویژه و غیر قابل جایگزین کرده است.

زعفران سرگل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در هنگام آماده سازی و به زبان عامیانه پاک کردن زعفران تا حد امکان ،بخش سفید رنگ ریشه زعفران را از آن جدا می کنند که باعث افزایش کیفیت ظاهری و همچنین قدرت رنگ دهی بیشتر آن می شود، به زعفران به دست آمده از این طریق زعفران ممتاز یا همان زعفران سرگل می گویند. با توجه به اینکه زعفران ممتاز یا همان سرگل از بین انواع مختلف زعفران (انواع زعفران را حتما مطالعه کنید) از قدرت رنگ دهی مطلوب و بیشتری و قیمت خوبی برخوردار است، برای مصارف خانگی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.
این نوع زعفران ، در واقع همان چیزی است که در ذهن اغلب افراد از زعفران وجود دارد و بین مردم جا افتاده است. در این نوع، بخش خامه (ریشه) به کلی حذف و کلاله‌های کاملا قرمز رنگ به‌صورت جدا از هم، زعفران خالص را تشکیل می‌دهند.

علاوه بر سرگل، عناوین : سرقلم، سرریشه و ممتاز را نیز برای این نوع زعفران بکار می‌برند. در برخی موارد از زعفران پوشال به نام سرگل نیز یاد می‌شود که در این صورت به دو نوع سرگل نگین و سرگل ممتاز تقسیم می‌شود. در میان انواع زعفران، قدرت رنگ دهی زعفران سرگل بیشتر از بقیه و در حدود ۲۱۰ تا ۲۶۰ واحد می‌باشد.
مصرف این نوع زعفران به نسبت انواع دیگر بیشتر مرسوم و شناخته شده تر می‌باشد

اگر قصد خرید زعفران دارید می توانید با مراجعه به فروشگاه عمو زعفرونی سفارش خود را ثبت فرمایید تا در کوتاه ترین زمان برایتان ارسال شود . چراکه در این فروشگاه زعفران اصل ارائه می شود.

اشتراک در تلگرام

اگه برای سفارش یا نحوه استفاده از زعفران سوالی داشتید، از طریق آیدی زیر با ما در ارتباط باشید.

لینک کانال ما : https://telegram.me/amoozaferooni

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن

نماد
ساماندهی
logo-samandehi