09151083963

طریقه خشک کردن زعفران در خانه

برای اینکه زعفران اصل کیفیت واقعی و عطر و طعم و رنگ طبیعی خود را حفظ کند باید تمامی مراحل از کاشت و برداشت گرفته تا خشک کردن و نگهداری از زعفران و ستفاده از آن به درستی طی شود. طریقه خشک کردن زعفران یکی از همین مراحل مهم است که تاثیر به سزایی در حفظ کیفیت زعفران دارد و اگر درست و اصولی انجام نشود باعث کاهش و افت کیفیت زعفران می شود. اگر می خواهید که خودتان در منزل رشته های زعفران را خشک کنید حتما این مقاله را مطالعه کنید و بعد اقدام به خشک کردن زعفران کنید تا با آگاهی بیشتری کار خشک کردن زعفران انجام دهید.

طریقه خشک کردن زعفران

طریقه خشک کردن زعفران

طریقه خشک کردن زعفران در خانه

  • پس از اینکه کلاله های زعفران را از شکوفه های آن جدا کردید نوبت به خشک کردن آنهاست.
  1. ابتدا سینی کم عمق را با یک لایه از حوله‌های نخی و کاغدی نازک بپوشانید.
  2. پس ازآماده کردن سینی هر کدام از رشته های زعفران جدا شده از شکوفه را روی سینی کم عمق قرار می دهیم . حواستان باشد که هیچ کدام ازرشته های زعفران بر روی یکدیگر قرار نگرفته باشند.
  3. در مرحله بعد و پس از اتمام کار قراردادن رشته های زعفران در سینی ، رشته های زعفران را با یک لایه پارچه‌ای نازک بپوشانید.
  4. سینی پوشیده شده را در محلی گرم و خشک قرار دهید تا زعفران خشک شود. بهتر است بگذارید زعفران تا یک هفته در سینی بماند تا کاملا خشک شود.
  5. زعفران را بعد از چهار یا پنج روز رشته های زعفران را بررسی کنید، اگر رشته های زعفران به راحتی خشک و شکننده شده بودند یعنی کاملا خشک و آماده شده اند.

نکته مهم

  • رشته های زعفران را بايد بصورت يكنواخت داخل سینی پهن كنيم و آنها را خیلی زیاد روي هم انباشت نكنيم تا سريع تر خشك شوند و در اثر دیر خشک شدن سیاه نشود.
  • بهتر است رشته های زعفران را در فویل و یا یک پارچه نخی تمیز بپیچید و در مکان تاریک و خنک و به دور از نور و رطوبت نگهداری کنید تا کیفیت آن حفظ شود و همچنین توصیه می شود در همان هنگام استفاده رشته های زعفران را پودر کنید تا عطر و طعم و رنگ بیشتری به غذاها و دسرهای شما بدهد.

 

خرید زعفران از فروشگاه اینترنتی عمو زعفرونی بسیار راحت می باشد و فقط با دو کلیک انجام می شود.

اشتراک در تلگرام

اگه برای سفارش یا نحوه استفاده از زعفران سوالی داشتید، از طریق آیدی زیر با ما در ارتباط باشید.

لینک کانال ما : https://telegram.me/amoozaferooni

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن

نماد
ساماندهی
logo-samandehi